Чкатроски: Заев и Груевски се ,,спакувани” за случајот Маѓар Телеком, на ред е Ковачевски

Политичкиот аналитичар Даме Чкатроски кој соработува со западни невладини организации тврди дека премиерот Заев морал да замине од својата функција не поради ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во гостувањето во Утрински брифинг говореше за најавите на поранешниот заменик-директор на ЕСМ и внук на Али ...
| | веќе видена | слични

Наша заедничка кауза со Движењето Беса ќе биде бескомпромисната борба против корупцијата и криминалот, еден од најголемите феномени и неуспеси на постоечката ...
| | веќе видена | слични

„За нас е голема чест што националниот деец Фатмир Лимани, кој целиот свој живот го посвети на националната кауза, заедно со своите приврзаници, стана дел од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој е висок партиски функционер во владејачката партија ДУИ, го коментираше преминувањето на нивниот член Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 198 | | | веќе видена

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 391 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чкатроски: Заев и Груевски се ,,спакувани” за случајот Маѓар Телеком, на ред е Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: