Aктерот Жарко Димоски сведок на несреќата пред Сити мол: Слушнав крици кои нам да ги заборам цел живот


Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
| | веќе видена | слични

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
| | веќе видена | слични

Три месеци по несреќниот случај во силосите на рудникот „Бучим“ се уште не се познати причините како загинаа двајцата алпинисти Зоран Мајсторски и Драган ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
| | веќе видена | слични

Денес семејството, роднините, пријателите и граѓаните на Радовиш се простија од 24-годишната Викторија која го загуби животот во Скопје , откако во неа на ...
| | веќе видена | слични

На 22 годишниот возач, кој пред два дена на пешачки премин кај Сити мол смртно ја прегази 24 годишната Викторија Николова од Радовиш синоќа му беше определен ...
| | веќе видена | слични

Одбраната на 22 годишното момче кое ја прегази 24 радовишанка на раскрсницата кај Сити мол, ќе поднесе жалба на притворот, велат од адвокатскиот тим за ТВ 24. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 364 | | | веќе видена

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 73 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 859 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aктерот Жарко Димоски сведок на несреќата пред Сити мол: Слушнав крици кои нам да ги заборам цел живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: