Новиот градоначалник на Њујорк првата плата ќе ја добие во криптовалути

4 копии

Градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс, рече дека ќе ја добие првата плата на своето работно место во петок, но не во долари, туку во криптовалутите Биткоин и ...
| | веќе видена | слични

Ако отсекогаш сте сонувале да живеете во САД, сега имате единствена можност, а за преселувањето ќе ви биде платено и ќе ви биде понудена работа. Арканзас е ...
| | веќе видена | слични

Ако отсекогаш сте сонувале да живеете во САД, постои уникатна можност да бидете платени за преселување и работа во нејзина сојузна држава. Арканзас добива на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По големата низа блок награди од 2010 година, потрошени во ноември 2021 година, немаше никакви блок награди до крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Познат како создавач на етереум блокчејнот, Виталик Бутерин е визионер на новите технологии кои го придвижуваат Web 3.0 и поборник на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот градоначалник на Њујорк првата плата ќе ја добие во криптовалути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: