„ПАРИ“ ОТКРИВА: Најголемите даночни должници се на иста адреса и наскоро треба да се избришат

Време зa читање: 4 минути Управата за јавни приходи редовно ја објавува листата на должници. Последната објавена е за долгови доспеани до 30.09.2021 и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Управата за финансиска полиција изврши претрес во дом и други простории во Гевгелија, каде што живее и работи лице осомничено за затајување данок, измама, ...
| | веќе видена | слични

47.095 евра, 603.000 денари и 250 швајцарски франци се запленети при претрес на дом во Гевгелија, информираат од Управата за финансиска полиција.„Постапувајќи ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот за извршениот финансиски попис за 2021 година, што в понеделник ќе се најде на разгледување и пред Советот на Општината, до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот институт за економски истражувања предложил да му се доделуваат 20.000 евра на секој жител на Германија откако ќе наполни 18 години. Парите не би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Пензискиот систем во Република Македонија е составен од пензиско и инвалидско осигурување врз основа на генерациска солидарност и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ПАРИ“ ОТКРИВА: Најголемите даночни должници се на иста адреса и наскоро треба да се избришат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: