Bank of America триумфално ја заврши 2021 година

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Економијата на САД порасна за 5,7% во 2021 година, најсилен раст од 1984 година. Исто така, тоа е прв пат во 20 години американската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Руското Министерство за одбрана синоќа соопшти дека министерот Сергеј Шојгу го информирал рускиот претседател Владимир Путин за „целосно ослободување на ...
сите 370 | | | веќе видена

,,Целосна блокада на Собранието е радикален чекор и чекор кој единствено е оправдан после голема политичка криза“.Левица целосно застанува зад блокадите и ...
сите 430 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 335 | | | веќе видена

Вардар 1961 и Куни Моралес си подадоа рака за продолжување на соработката и идната сезона. Покрај кубанскиот интернационалец, Вардар преходно ги обезбеди и ...
сите 105 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Bank of America триумфално ја заврши 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: