СОНИ го осети „земјотресот“ што го предизвика МАЈКРОСОФТ на пазарот за видео игри

2 копии

Време зa читање: 5 минути Откако американски Мајкрософт ја купи гејмерската куќа Activision Blizzard, вредноста на акциите на јапонскиот гигант СОНИ вчера ...
| | веќе видена | слични

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешната негова посета во Прилеп зборуваше за најавеното поскапување на струја кое го најави власта и ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОНИ го осети „земјотресот“ што го предизвика МАЈКРОСОФТ на пазарот за видео игри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: