Ковачки: Спасовски е оставен на позицијата министер за внатрешни работи само за да го штити криминалот на Заеви

Драган Ковачки, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во интервју во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа коментирајќи го составот на ...
| | веќе видена | слични

Армискиот полковник Драган Ковачки, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, му реплицира на министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој не ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки во гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на телевизија Алфа ја повика новата министерка за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Спасовски е оставен на позицијата министер за внатрешни работи само за да го штити криминалот на Заеви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: