СИЛЈАНОВСКА: Политички добар потег на Мицкоски за промена на изборниот модел


Професорката и пратеник во Собранието, Гордана Силјановска Давкова вечерва во гостувањето во ТВ21, во врска со денешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашиот став за техничката влада е конзистентен. Апсолутно поддржуваме предлогот да дојде на дневен ред и да се отвори прашањето, по што сите треба да се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Моделот на Пржинска влада е неуставен, никаде во Уставот нема дека треба преодна влада, дополнителни министри. Не е тоа влада која ќе овозможи фер и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елизабета Канческа Милевска некогашната министерка за култура, беше гостинка во емисијата „Студио 10“. Таа моментално е надвор од политиката и кога би била пак ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веднаш треба да почне расправа, не само за изборната регулатива, не само за изборниот систем бидејќи ние имаме препораки од Венецијанската комисија кои не сме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката на СДСМ Снежана Калеска Ванчева, во емисијата „Вин Вин” на телевизија Телма истакна дека ставот на СДСМ во врска со Пржинската влада е ...
| | веќе видена | слични

„Време е да се отвори широка и експертска дебата, општеството да дебатира за изборниот модел. Ако ние влегуваме во разговорите за изборен модел гледано од ...
| | веќе видена | слични

Измената на законот за влада и изборот на замениците министри треба да се најдат на собраниска седница но засега не е најавено кога би можело тоа да случи. ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска во емисијата Студио 10 на ТВ24 рече дека од оваа дистанца, би се потрудила „да ги врати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 283 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИЛЈАНОВСКА: Политички добар потег на Мицкоски за промена на изборниот модел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: