Што ќе се разговара на првата македонско-бугарска владина седница?


2 копии

На 28 јануари делегација составена од 8 претставници на една партија и 4 организации кои се застапуваат за правата на бугарските државјани со македонска свест ...
| | веќе видена | слични

Единственото правилно и достоинствено решение е и двете малцинства, македонското во Бугарија и бугарското во Македонија – да добијат идентични права согласно ...
| | веќе видена | слични

Чествувањето на Гоце Делчев постоело и претходно. Наредниот петок ќе го одбележиме роденденот на нашиот револуционер и тука ќе бидат присутни членови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на ОМО „Илинден“ и претставници на неколку други здруженија на граѓани од Република Бугарија кои го ...
| | веќе видена | слични

Следниот петок Македонија и Бугарија заеднички ќе ја одбележат 150-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Додека историската комисија се уште преговара за ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук-страницата на ОМО Илинден била блокирана речиси истовремено со средбата на претставниците на оваа организација и на неколкуте други здруженија на ...
| | веќе видена | слични

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе се разговара на првата македонско-бугарска владина седница?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: