Пронајдена дрога во скопско Јурумлери, приведен дилер на кокаин и марихуана


3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против К.Д.(21) с.Грдовци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
6 копии
6 копии

На 27.01.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Т.И.(21) од с.Подареш, радовишко, Д.И.(20) и Т.Н.(22), двајцата од с.Ињево, ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Ќ.(45) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Ние имавме една партиска одлука, кога рековме дека одиме со активна блокада затоа што се потребни предвремени парламентарни избори за спас на Македонија. ...
сите 496 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 480 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 447 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдена дрога во скопско Јурумлери, приведен дилер на кокаин и марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: