ВМРО-ДПМНЕ: Јавна тајна е дека Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ


Димитар Ковачевски вечерва исто така призна и дека тој бил на докторски студии во Црна Гора, додека неговиот татко бил амбасадор во таа земја. За неговите лаги ...
| | веќе видена | слични

Извештајот за перцепцијата на индексот на корупција покажува извесно раздвижување, но недоволно, велат експерти и аналитичари, по објавувањето на најновата ...
| | веќе видена | слични

Извештајот на Транспаренси интернешнл според Глобалниот индекс на перцепција на корупцијата 2021 ја вбројува Македонија меѓу најкорумпираните земји во Европа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Колку се очајни во СДСМ говори фактот што се радуваат на последната листа на Транспаренси во која повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа, во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Хибридниот режим на СДСМ ја држи Македонија во групата на најкорумпирани држави во Европа. Според сумираната оценка Македонија има пад од 87 на 95 место. Ако ...
| | веќе видена | слични

Марко Панковски – постар истражувач во Институтот за демократија вели дека подобрувањето на рејтингот во извештајот на Транспаренси интернешнл за перцепција на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Недостасуват реформите и нема сериозна борба против корупцијата во државата, изјави професорот по кривично право при универзитетот ФОН, Митасин Беќири , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 479 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 561 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 883 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Јавна тајна е дека Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: