Ковачки: На војниците им се дава небезбедна храна, месото не го прима комисија, туку еден човек

2 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки во гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на телевизија Алфа ја повика новата министерка за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Армискиот полковник Драган Ковачки, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, му реплицира на министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој не ...
| | веќе видена | слични

Драган Ковачки, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во интервју во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа коментирајќи го составот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: На војниците им се дава небезбедна храна, месото не го прима комисија, туку еден човек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: