(Видео) Брејвик мора да остане во затвор, бидејќи не покажал сочувство и искрено жалење


Норвешкиот масовен убиец Андерс Беринг Брејвик, кој уби 77 луѓе во 2011 година и рани неколку десетици од нив, не се подобрил за време на неговиот престој во ...
| | веќе видена | слични

Ставањето на „терористичката“ листа на државната служба за финансиски мониторинг, „Росфинмониторинг“, значи дека Навални и членовите на неговиот тим се предмет ...
| | веќе видена | слични

Тетовското обвинителство ја обжали пред Апелација одлуката на тетовскиот суд со која петмината учесници во насилниот протест во Мала Речица се осудени на една ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
2 копии

36-годишниот Бриер отсекогаш тврдел дека бил турист и бил уапсен во мај 2020 година затоа што „фотографирал ограничени области“ со помош на дрон во природен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По повеќе од една и пол година во притвор во Иран, Французинот Бенжамин Бриер беше осуден на осум години и осум месеци затвор за шпионажа и пропаганда против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска се очекува прва средба на работните групи за утврдување на забелешки за преговарачката рамка. Има ли провокатори на протестите и наменска „магла“ за ...
сите 745 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 359 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 78 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ денеска се огласи со соопштение во кое го осудува протестот на македонскиот народ против бугаризацијата, го осудува насилството врз ...
сите 293 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 294 | | | веќе видена

Граѓаните и вечерва во 19:00 часот ќе протестираат против предлогот на француското претседателство. Протестот како и вчера, така и денес ќе започне пред ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Брејвик мора да остане во затвор, бидејќи не покажал сочувство и искрено жалење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: