(ВИДЕО) „Договорно производство на органска пиперка“ – од производство на расад до пари на сметка: Помали трошоци, повисока цена и поголема заработка!


Пред почетокот на новата сезона од проектот Договорно производство на органска пиперка, (годинава дополнето и со договорно производство на органски сончоглед) ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од охридскиот регион најмногу интерес пројавиле за користење средства преку ИПАРД програмата за поддршка на земјоделството и руралниот развој за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За 15 дена се продолжува рокот за поднесување апликации за набавка на системи за наводнување, за инвестиции во бунари и зафати на површинска вода, информира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалното здружение „Тиквешки лозароовоштари” бара отштета за над 1 300 земјоделци поради летната суша. Претседателот на здружението, Дане Јошев информираше ...
| | веќе видена | слични

Има интерес кај тиквешките земјоделци за инсталирање систем „капка по капка” со државна помош, велат од подрачните единици на Агенцијата за поттикнување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рокот за јавниот повик за субвенционирана набавка на системи за наводнување, што истекува утре, ќе се продолжи за 15 дена, заклучно со 11.02.2022 година. – ...
| | веќе видена | слични

Засега, триесетина земјоделци од Кавадарци, Росоман, Неготино и Демир Капија, искажале заинтересираност за ваков вид земјоделско субвенционирање. – Во тек е ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Тиквешки лозароовоштари” бара винариите да кажат колку грозје планираат да откупат годинава, со која шеќерност и по која цена.Ова е само едно од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) „Договорно производство на органска пиперка“ – од производство на расад до пари на сметка: Помали трошоци, повисока цена и поголема заработка!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: