ВМРО-ДПМНЕ: Оваа Влада го губи кредибилитетот уште пред да почне со работа

Оваа Влада го губи кредибилитетот уште пред да почне со работа! Едно од првите ветувања на Ковачевски беше зголемување на минималната плата на 18.000 денари. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Францускиот предлог е врвна дипломатска приказна како да се понуди решение за еден небулозен спор, а во него да има и драма и чесно повлекување. Освен Париз, ...
сите 1050 | | | веќе видена

„Власта без тронка срам ја лаже македонската јавност. Предлогот кој го претставуваат како модифицирана верзија е истиот предлог од пред неколку дена кој ги ...
сите 734 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 482 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 195 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи официјално и препорача на Владата дека треба да се прифати предлогот на Европската Унија, вклучувајќи го ставот на ...
сите 106 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Оваа Влада го губи кредибилитетот уште пред да почне со работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: