Владите не можат да се изборат со европската енергетска криза

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека министерството доставило предлог до Владата, мерката „замрзнување“ на цените на производите да продолжи до ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти министерот за економија, Крешник Бектеши, се бара замрзнување на цените на основните прехранбени производи да се продолжи до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали цените на прехранбените производи ќе останат замрзнати ќе одлучува Владата. Министерот за економија објави дека доставиле одлука до Владата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на својот официјален фејсбук профил објави дека Министерството за економија доставило одлука до Владата со која се ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата не запира, а од Владата се уште нема „абер“ дали ќе им ново замрзнување на цените на основните производи. Уште три дена цените на основните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на основните прехранбени производи нема да се менуваат до крајот на јануари или уште три дена, а што следи потоа никој не знае. Дали февруари ќе донесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 784 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владите не можат да се изборат со европската енергетска криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: