Дневно во светот три милиони новозаразени со Ковид-19

7 копии

Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки до следниот состанок на Комисијата за заразни болести бидејќи во последните два дена има намалување на бројот ...
| | веќе видена | слични

Тој на официјалната прва прес конференција не даде одговор дали цените ќе бидат само пониски или ќе бидат на товар за здравствено осигурување. Од пет и пол ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Второто полугодие во училиштата ќе започне со физичко присуство бидејќи, како што денеска изјави министерот за здравство Беким Сали, епидемиолошката состојба ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Беким Сали денеска се вакцинираше со трета доза, и говореше за состојбата со корона вирусот во земјава. Бројките во последниот месец ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Беким Сали, кој денеска ја прими засилувачката доза на вакцината против корона вирусот на вакциналниот пункт на Економскиот факултет во ...
| | веќе видена | слични

Сите иницијативи кои се превземаат од родители и одредени групи не сносат правна одговорност. Инстутот за јавно здравје и Министерството за здравство имаат ...
| | веќе видена | слични

Бројот на починати од ковид во Македонија се чини висок, затоа што според методологијата бележење на починатите со ковид-19, кај нас секој кој починал, а бил ...
| | веќе видена | слични

Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе важи и за лицата кои изминатите денови добиле позитивен тест. Доколку немаат симптоми, а денеска им е 7 ми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, во видеообраќање го повика претседателот на државата, Румен Радев, да го свика Консултативниот совет за национална безбедност ...
сите 457 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневно во светот три милиони новозаразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: