ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја создаде енергетската криза и го уништи стандардот на граѓаните

СДСМ е причина за поскапите сметки на граѓаните за струја и парно. Заради СДСМ од овој месец граѓаните ќе плаќаат и по 1.500 денари повеќе за струја и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Стандардот на граѓаните пропаѓа тоне, а на власта на Заевизмот око не и трепнува. Цените на мало во декември се поскапени за 6%, поскапени се горивата, цената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска излее со податок дека граѓаните од почетокот на годината се задолжени со дополнителни 14.500 денари како резултат на натрупаниот долг на ...
| | веќе видена | слични

Затоа бараме предвремени избори да се сменат работите, а филозофијата на овие кои се на власт е да си крадат и да има катастрофа, ама надвор шминката да е ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ заедно со со Стефан Андоновски член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со новиот директор на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по информацијата за скок од 24 места на земјава во борбата против корупцијата, му порача на премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Да можеше водење на држава да се стави во ексел табела, ќе беше лесно за секој да води држава, реагира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на изјавата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 472 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја создаде енергетската криза и го уништи стандардот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: