Казнети 34 возачи за брзо возење на територија на СВР Тетово


4 копии
9 копии

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (27 јануари) од 8 до 12 часот, спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, пред се ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на Полициската станица за безбедност на патничкиот сообраќај Велес, што опфаќа и поширок велешки регион со општините Градско и Чашка, во текот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска (27.01.2022) во периодот од 08.00 до 12.00 часот на подрачјето на СВР Штип полициски службеници спроведоа акциска контрола на возила со кои се врши ...
| | веќе видена | слични

Во 2021 година тетовската полиција бележи 289 нарушувања на јавниот ред и мир на градот и околните рурални општини, што претставува зголемување на бројот во ...
| | веќе видена | слични

Откриени и санкционирани се четири технички неисправни возила, од кои две возила имале неисправни сопирачки, при контрола на територија на СВР Велес, ...
| | веќе видена | слични

Mладите во сообраќајот се во опасност пред се поради нивното неискуство. На младите и неискусни возачи им треба подолго време на размислување пред секој ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиот период јавноста е многу вознемирена од зачестените сообраќајни несреќи во кои има загинати или тешко повредени и бара надлежните да преземат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена

Патрик Виеира нема да биде казнет за постапката по мечот во Премиерлигата меѓу Евертон и Кристал палас, а симпатизерите на фудбалот во Англија велат дека треба ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казнети 34 возачи за брзо возење на територија на СВР Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: