Бојко Борисов: Спијте мирно, БАНСКО ОСТАНУВА БУГАРСКО


Да бидеме реални и објективни во очекувањата за решението на спорот со Бугарија и да оставиме и на времето да заврши некои процеси, вели аналитичарот Алберт ...
| | веќе видена | слични

Бугарија е под притисок и ја менува реториката кон Македонија, што можеби е знак дека се подготвува да го тргне ветото за македонските преговори со ЕУ, оценува ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска заминува во работна посета на Брисел каде ќе учествува на состанокот на Мониторинг групата за демократија, владеење на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски и бугарскиот премиер Кирил Петков оптимистично оценија дека изразената политичка волја и духот на искреност и ...
| | веќе видена | слични

Меѓувладината седница на Македонија и Бугарија испраќа позитивни сигнали за надминување на несогласувањата меѓу двете држави, сметаат експертите. Најавите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 503 | | | веќе видена

Денеска (23.05.2022) во 05:45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), ...
сите 500 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 627 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојко Борисов: Спијте мирно, БАНСКО ОСТАНУВА БУГАРСКО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: