Данците немаат дилеми: Македонските навивачи се најдобрите во светот!


Ако од нешто треба да сме задоволни и од ова европско првенство во ракомет, тоа веројатно се навивачите. Македонската „Фаланга“ на сите три меча во Дебрецен ...
| | веќе видена | слични

Славниот германски ас, Стефан Кречмар направи топ пет листа на најдобрите ракометари на сите времиња. Со оглед на тоа што Европското првенство е актуелно и се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендарниот германски ракометар, Стефан Кречмар, избрал петмина најдобри во историјата на оваа игра. На листата има двајца играчи од просторите на поранешна ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот германски ракометар Стефан Кречмар го објави својот избор со најдобрите петмина играчи на сите времиња и таму немаше место за Кирил Лазаров. ...
| | веќе видена | слични

Во ек на Европско првенство, ЕХФ објави краток документарец за двете ракометни икони, репрезенти на двете ракометни нации, Хрватска и Франција. Какви само ...
| | веќе видена | слични

Микел Хансен постигна седум гола во рутинската победа што Данска ја извојува на дуелот со Холандија, за визирање на место во полуфиналето на европскиот ...
| | веќе видена | слични

Анте Гаџа е јинакот на Хрватска и со неговиот гол во последните секунди победен е Исланд во драматична завршница со 23:22. Гаџа, кој игра за македонскиот првак ...
| | веќе видена | слични

Ракометарот на Вардар, Анте Гаџа е јунакот на Хрватска во првата победа во втората фаза на Европското првенство, против кандидатот за полуфинале, Исланд. Гаџа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 588 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 222 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данците немаат дилеми: Македонските навивачи се најдобрите во светот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: