Ковачевски: Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици


Премиерот Димитар Ковачевски упати честитка по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици до православните верници, светиот Архиjерејски синод, ...
| | веќе видена | слични

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„На централната манифестација по повод Богојавление – Водици во Скопје групата од триесеттина млади момчиња не скокаа и не трчаа кој попрв ќе го фати крстот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На празникот Св. Јован, традиционално секоја година во Охрид се одржува манифестацијата „Денот на рибарите“. Традицијата е на овој ден да се подготви рибна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ние имавме една партиска одлука, кога рековме дека одиме со активна блокада затоа што се потребни предвремени парламентарни избори за спас на Македонија. ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 447 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: