Поскапата струја ќе ги избрка работниците дома

Подгответе се за голема промена: централните банки излегуваат од бизнисот со предвидувањата. Се движиме кон свет во кој податоците, наместо деталните прогнози ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Граѓаните се во неизвесност дали од 1-ви февруари ќе ги дочекаат „одмрзнати“ цени на основните прехрамбени производи. Со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Неповолните светски трендови, пандемијата на корона вирусот и општата економска ситуација силно влијаеја на кредитните трендови. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 5 минути Меѓународниот монетарен фонд ги намали прогнозите за раст на Соединетите Американски Држави, Кина и светската економија во целина, ...
| | веќе видена | слични

Meѓунродниот монетарен фонд предупредува дека ескалацијата на конфликтот и потенцијалните западни санкции против Русија заради состојбата во Украина веројатно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 281 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 172 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапата струја ќе ги избрка работниците дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: