Управувањето со БЕГ и Топлана Скопје север од петок во раце на ЕСМ


9 копии

Стандардот на граѓаните пропаѓа тоне, а на власта на Заевизмот око не и трепнува. Цените на мало во декември се поскапени за 6%, поскапени се горивата, цената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска излее со податок дека граѓаните од почетокот на годината се задолжени со дополнителни 14.500 денари како резултат на натрупаниот долг на ...
| | веќе видена | слични

Затоа бараме предвремени избори да се сменат работите, а филозофијата на овие кои се на власт е да си крадат и да има катастрофа, ама надвор шминката да е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот на Штип, од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов во емисијата 24 анализа истакна дека треба да се случат проблеми во државата зошто треба да се надмине ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската криза во земјава станува закана за работењето на претпријатијата во Куманово. Претпријатието “Чистота и Зеленило“привремено го затвори градскиот ...
| | веќе видена | слични

Ние сме граѓани оштетени од приватната компанија БЕГ , и како граѓани се организиравме во „НО ПАСАРАН“ . Парното греење сметаме дека е организиран монопол и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 500 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 502 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 611 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 225 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Управувањето со БЕГ и Топлана Скопје север од петок во раце на ЕСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: