Кој ќе го замени Жарко Караџовски?

Министерот за здравство, д-р Беким Сали утре (петок, 28.01) во 13 часот ќе се вакцинира со трета доза вакцина против коронавирус, во рамки на заедничката ...
| | веќе видена | слични

Засега не се рамислува за нови рестрикции и покрај ковид бранот во Македонија - вели во интервју за тв 24 министерот за здравство Беким Сали. Тој порачува дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за здравство Беким Сали попладнево изјави дека болничките капацитети во земјава за ковид пациенти се исполнети околу 60 отсто. Тој исто така испрати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Беким Сали во изјава за Сител попладнево рече дека сѐ уште е рано да се размислува за укинување на ковид-сертификатите, откако дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Промените во Комисијата за заразни болести ќе бидат во насока на проширување и дополнување на нејзиниот состав, со нови, професионални кадри од повеќе области. ...
| | веќе видена | слични

Новиот министер за здравство Беким Сали најавува дека ќе го проширува составот на Комисијата за заразни болести, со цел како што рече во одговор за „Слободен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 504 | | | веќе видена

Изгледите за мир во Украина се далечни и уште долго ќе ги чувствуваме последиците, особено во полето на економската безбедност, со ова враќање на новата ...
сите 629 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 126 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 131 | | | веќе видена

Министрите за европски прашања од земјите - членки на ЕУ се состануваат денеска од 10 часот во рамките на Советот за општи работи на ЕУ, и ги подготвуваат ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе го замени Жарко Караџовски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: