Нов рекорд во Хрватска – повеќе од 10.000 новозаразени од Ковид-19

11 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 19.063 нови случаи на коронавирус и 37 починати, што преставува речиси ист рекорден број на заболени како и ...
| | веќе видена | слични

Над 21 милиони луѓе се заразиле со коронавирусот, изминатата седмица што претставува нов максимум од почетокот на пандемијата, соопшти Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 73 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 869 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 699 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов рекорд во Хрватска – повеќе од 10.000 новозаразени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: