Даночниот советник Гацов со прецизни математики колку изнесува данокот на доход при трговија со криптосредства

Формализацијата на трговијата со биткоини и други криптосредства ќе утврди еднакви правила во трговијата со дигиталните валути. По најавите на владата дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неизвесно е дали биткоинот и натаму ќе има широка примена во Ел Салвадор. Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ја повика оваа држава да ја поништи својата одлука ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) го повика Ел Салвадор да ја поништи својата одлука биткоинот да стане законско средство за плаќање, пишува Блумберг. Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ММФ го повика Ел Салвадор да го промени својот курс и да престане да го користи Биткоин како законско средство за плаќање, наведувајќи ги „големите ризици“ што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Банката „ги повика властите да го намалат опсегот на законот за Биткоин со отстранување на статусот на Биткоин како законско средство за плаќање”, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Експериментот за биткоин во Ел Салвадор трае помалку од една година. Работите не се одвиваат толку глатко како што се надеваше малата ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) го повика Ел Салвадор да ја поништи одлуката со која Биткоинот стана официјална валута во земјата. Претходно, во септември, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути За да се осигура дека инвеститорите се свесни за ризиците поврзани со криптовалутите, Шпанија одлучи да ги заостри правилата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даночниот советник Гацов со прецизни математики колку изнесува данокот на доход при трговија со криптосредства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: