Продолжен распустот на учениците, УНИЦЕФ повика затворањето на училиштата да биде привремена мерка


Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Македонија на вчерашната 7-ма редовна седница донесе одлука за намалување на периодот на изолација за лицата кај кои лабораториски е утврдено ...
| | веќе видена | слични

„Во време на висок процент на заразени, зима и минусни температури, не сме сигурни дека Владата донесе исправна Одлука за начинот на одржување на наставата во ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести препорача стартот на второто полугодие да се одвива со физичко присуство за сите ученици во основно и средно образование со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Се прошируваат и реорганизираат болничките капацитети во државава за третман на пациентите хоспитализирани поради КОВИД-19 и се поголемиот број заразени со ...
| | веќе видена | слични

Периодот на изолација или карантин поради КОВИД -19 се намалува на седум дена, одлучи Владата на денешната седница, по вчерашната препорака од Главниот ...
| | веќе видена | слични

УНИЦЕФ е охрабрен од препораката на Комисијата за заразни болести да се отворат училиштата за настава со физичко присуство од 1 февруари и повикува на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 187 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен распустот на учениците, УНИЦЕФ повика затворањето на училиштата да биде привремена мерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: