Тони Надал со порака за Ѓоковиќ: Мора да ги преиспита своите принципи

Роџер Федерер е класа која што Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ тешко дека некогаш ќе ја стигнат. Вечна е дилемата за тоа кој е најдобар тенисер на сите времиња, ...
| | веќе видена | слични

Канадскиот тенисер Денис Шаповалов не можеше да се помири со поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија Опен. Канаѓанецот протестираше за време на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Канаѓанецот Денис Шаповалов по поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија опен 2:3 го коментираше конфликтот со судијата. – Погрешно се изразив ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето на Австралија Опен, а таму за противник ќе го има подобриот од Беретини и Монфилс. Шпанскиот тенисер заедно со Новак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 363 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 841 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 432 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 479 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тони Надал со порака за Ѓоковиќ: Мора да ги преиспита своите принципи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: