Директорите на Google и Facebook тужени од повеќе американски држави поради оваа причина


Време зa читање: 3 минути Новите нередактирани документи од антимонополската тужба против Google, зад која стојат повеќе американски сојузни држави, го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Тексас, Индијана, државата Вашингтон и округот Колумбија го тужат Google чијшто сопственик е Alphabet поради, како што ги нарекоа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Фејсбук, или по ново Мета вели дека го гради и дека до крајот на 2022 година ќе го изгради најбрзиот некогаш виден „суперкомпјутер со вештачка ...
| | веќе видена | слични

Apple можеби не е причина за моменталната еуфорија околу метаверзумот, но компанијата дефинитивно ги жнее придобивките, според Wall Street Journal. Возбудата ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Мета“, во чии рамки работи „Фејсбук“ најави дека до средината годинава ќе ја заврши конструкцијата на „истражувачкиот суперкластер за вештачка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Google ги мами своите корисници со снимање на нивната локација дури и во случаи кога тие ја исклучиле опцијата на нивните телефони и прелистувачи, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 395 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 196 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 139 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена

Патрик Виеира нема да биде казнет за постапката по мечот во Премиерлигата меѓу Евертон и Кристал палас, а симпатизерите на фудбалот во Англија велат дека треба ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорите на Google и Facebook тужени од повеќе американски држави поради оваа причина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: