Шолц: Доколку Русија ја нападе Украина, Германија може да го прекине проектот „Северен тек 2“


Британските медиуми ја пренесуваат изјавата на германскиот канцелар Олаф Шолц дека неговата земја би можела да размисли за запирање на гасоводот „Северен тек ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, денеска изјави дека писмениот одговор на Вашингтон на барањата за безбедносни гаранции на Русија го отвора ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НАТО сака „сериозен разговор за контрола на оружјето“ со Русија, но нема да прави компромиси за основните принципи, изјави на прес-конференција генералниот ...
| | веќе видена | слични

Американската Амбасада во Киев денеска „ги повика“ американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шест американски авиони Ф-15 денеска слетаа во воздухопловна база во Естонија и до крајот на следната недела тие ќе бидат распоредени, бидејќи НАТО го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија и Украина ќе ги продолжат разговорите со француско-германско посредништво за две недели во Берлин, соопштено е синоќа во Париз, каде што се одржа ...
| | веќе видена | слични

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Додека чекаат можна руска инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пишува „Гардиан“. Во главниот град на Украина има ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на Министерството за надворешни работи формирана е работна група која го следи развојот на настаните и безбедносната ситуација во Украина, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 364 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 874 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 439 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Гувернерке, предвидувате 8,8 проценти инфлација, забавен економски раст од 2,9 проценти – македонските граѓани ги очекува тешка економска година. Кое според ...
сите 188 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шолц: Доколку Русија ја нападе Украина, Германија може да го прекине проектот „Северен тек 2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: