Општина Гази Баба организира Пивтијада 2022, ќе биде со натпреварувачки и хуманитарен карактер


Општина Гази Баба ја информира јавноста и граѓаните дека на ден 19.01.2022 година (среда) по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици, ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски се обрати до граѓаните на својата официјална фејсбук страна при што напиша: "Почитувани граѓани, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за теренска проверка на договорите за уличното осветлување во Општина Гази Баба го доставила извештајот за спроведената проверка на документите, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ОЈО да отвори постапка за набавката за осветлување на Борче Георгиевски и оштетување на буџетот на општина Гази Баба. За само 103 дена Борче Георгиевски од ...
| | веќе видена | слични

Во недостаток на капитални проекти на нивните градоначалници во изминативе 100 дена, обвинувањата на ВМРО ДПМНЕ треба да бидат некаков бенефит за нивната ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе три дена ги следам изјавите на Димче Арсовски како портпарол на ВМРО ДПМНЕ. Во недостаток на капитални проекти на нивните градоначалници во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот градоначалник на општина Гази Баба Борис Георгиевски, му одговори на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Дпмне Арсовски, на обвинувањето дека, со штетен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што вашите градоначалници овие скоро 100 дена не дадоа никакви резултати па немате со што да се фалите не ви дава право да лажете. Господине Димче Арсовски ...
| | веќе видена | слични

Господине Димче Арсовски јас уште пред три дена повикав општината да направи комисија и на терен да изврши надзор и проверка за реализацијата на јавинот повик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 406 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 483 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 237 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Гази Баба организира Пивтијада 2022, ќе биде со натпреварувачки и хуманитарен карактер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: