Петков на средби со претставници на државниот врв


3 копии

Владата и надлежните институции интензивно ја следат состојбата со пандемијата и врз основа на анализите и препораките на стручните лица и надлежната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓувладината седница на Македонија и Бугарија испраќа позитивни сигнали за надминување на несогласувањата меѓу двете држави, сметаат експертите. Најавите за ...
| | веќе видена | слични

Намерата на премиерите на Македонија и на Бугарија Димитар Ковачевски и Кирил Петков прво да разговараат и да создаваат услови за економската и културна ...
| | веќе видена | слични

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија, отвораат ново поглавје во односи меѓу двете соседни земји. Вчера се одржа успешна ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски и Петков вчера порачаа дека добрососедството ќе биде на пиедестал, а ден по заедничката мегувладина седница ,бугарскиот премиер  оцени дека е ...
| | веќе видена | слични

Има волја за напредок, од економски аспект односите меѓу Македонија и Бугарија може да се подобрат, но без решавање на историските прашања нема целосно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков на средби со претставници на државниот врв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: