158 за матурантите, 172 наставни дена за останатите ученици – Владата со одлука за учебната година


Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 7-ма редовна седница донесе одлука за намалување на периодот на изолација за лицата кај кои лабораториски ...
| | веќе видена | слични

На денешната владина седница, Владата донесе одлика второто полугодие од учебната 2021/2022 година за основните и средните училишта во Македонија започнува на ...
| | веќе видена | слични
15 копии
3 копии

Периодот на изолација или карантин поради КОВИД -19 се намалува на седум дена, одлучи Владата на денешната седница, по вчерашната препорака од Главниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

УНИЦЕФ е охрабрен од препораката на Комисијата за заразни болести да се отворат училиштата за настава со физичко присуство од 1 февруари и повикува на ...
| | веќе видена | слични

Седум дена ќе трае изолацијата за асимптоматските случаи на ковид-19, одлучи вечерва Владата. Владата на денешната седница ја прифати препоракта на Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Наставата во второто полугодие од учебната 2021–2022 година ќе се одвива со физичко присуство за сите ученици во основно и средно образование. Ова е одлуката ...
| | веќе видена | слични

На состанокот на Комисијата за заразни болести на кој присуствуваше министерот за здравство, д-р Беким Сали беше разгледана актуелната епидемиолошка состојба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

158 за матурантите, 172 наставни дена за останатите ученици – Владата со одлука за учебната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: