За една недела регистрирани 1.247 реинфеции со ковид

5 копии
15 копии
4 копии

Уште 15 лица ја загубиле битката со Ковид-19, покажува најновиот корона-пресек на Министерството за здравство. Црниот биланс по градови изнесува: 4 починати ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 19 починати од ковид, од кои шест се целосно вакцинирани, а кај 17 се регистрирани коморбидитети и уште 2.019 заразени од 6.119 тестови се регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Од 6.119 тестови, регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19, соопшти доцна попладнево Министерството за здравство. Најновиот ковид-биланс по градови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска истакна дека во ниту еден момент не се врзал за одреден датум за преговори, оти почетокот на преговорите со ЕУ не зависи ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За една недела регистрирани 1.247 реинфеции со ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: