Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела


Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност", СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Н.(29), А.Ф.(29) и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека уште ги средуваме впечатоците од завчерашниот историски настан во Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје, порталот НоваТВ низ видео и ...
сите 456 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 248 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 175 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 108 | | | веќе видена

САД соопштија дека ќе бараат воведување нови санкции за Северна Кореја во Обединетите нации, откако режимот на Ким Јонг Ун истрела и тестираше нови проектили, ...
сите 148 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 140 | | | веќе видена

Вработените во градинките се и ИЗМАНИПУЛИРАНИ и ИЗЛАЖАНИ. Имено, и покрај ветувањата за цела плата за месец април платата поради штрајкот ќе им биде намалена ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: