ВМРО-ДПМНЕ: Брзи избори без техничка влада со една изборна единица, ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси


Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред усвојување на дневниот ред на денешната 61-та седница на Собранието, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски побара дополнување ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Антонијо Милошоски пратеник од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во „Утро со Златев“ во врска со вчерашните изјави пред судот на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на опозицијата за измени на законот за влада не доби зелено светло да биде точка за расправа на пленарната седница. ВМРО-ДПМНЕ инсистира на укинување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Се гледа дека гласачите имаат недоверба кон актуелната власт, тоа е првиот момент. Вториот момент е актуелната политичка, економска и социјална состојба во ...
| | веќе видена | слични

„Недозволиво е јас како координатор на пратеничка група со 44 пратеници, една третина од Парламентот да разбирам основни информации од медиумите и она што се ...
| | веќе видена | слични

Измените на законот за Влада со кои се укинува таканаречената пржинска влада ќе почекаат Собранието да расправа за нив, бидејќи претседателот на Собранието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 458 | | | веќе видена

Турција има легитимни безбедносни грижи поради поддршката на Шведска и Финска за „терористичките организации, изјави денеска шефот на турската дипломатија, ...
сите 940 | | | веќе видена

Додека Украина рече дека се надева дека ќе ги врати војниците во размена на затвореници, Русија се закани дека некои од нив ќе ги суди за воени злосторства.Не ...
сите 296 | | | веќе видена

Oткако опозицијата вчера побара собраниска комисија да расправа за недоличното однесување на претседателот на Собранието, денеска ВМРО-ДПМНЕ го прашува ...
сите 274 | | | веќе видена

Во време на светска економска и енергетска криза постигнавме договор за зголемување на платите во образованието во висина од 15 осто, од септември оваа година, ...
сите 299 | | | веќе видена

Со оглед на сегашните ставови, сѐ поизвесно е дека Софија ќе се обиде да ја аргументира приврзаноста кон проширувањето на ЕУ само со зелено светло за Албанија. ...
сите 375 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 129 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј во Белград го пречека архиепископот Охридски и Македонски и поглавар на Македонската православна црква – Охридска архепископија ...
сите 465 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Брзи избори без техничка влада со една изборна единица, ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: