ВМРО-ДПМНЕ: Брзи избори без техничка влада со една изборна единица, ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси


Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред усвојување на дневниот ред на денешната 61-та седница на Собранието, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски побара дополнување ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Антонијо Милошоски пратеник од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во „Утро со Златев“ во врска со вчерашните изјави пред судот на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на опозицијата за измени на законот за влада не доби зелено светло да биде точка за расправа на пленарната седница. ВМРО-ДПМНЕ инсистира на укинување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Се гледа дека гласачите имаат недоверба кон актуелната власт, тоа е првиот момент. Вториот момент е актуелната политичка, економска и социјална состојба во ...
| | веќе видена | слични

„Недозволиво е јас како координатор на пратеничка група со 44 пратеници, една третина од Парламентот да разбирам основни информации од медиумите и она што се ...
| | веќе видена | слични

Измените на законот за Влада со кои се укинува таканаречената пржинска влада ќе почекаат Собранието да расправа за нив, бидејќи претседателот на Собранието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 490 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 534 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 218 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 432 | | | веќе видена

Најостро го осудувам насилството на протестите, истакна министерот на МВР, Оливер Спасовски по посетата на повредените полицајци. - Нападот на полициските ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Брзи избори без техничка влада со една изборна единица, ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: