Пендаровски- Петков: Потребно e враќање на довербата меѓу двете влади


Претседателот Стево Пендаровски го прими претседателот на Владата на Република Бугарија, Кирил Петков, кој престојува во официјална посета на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски и Петков вчера порачаа дека добрососедството ќе биде на пиедестал, а ден по заедничката мегувладина седница ,бугарскиот премиер  оцени дека е ...
| | веќе видена | слични

Средбата на премиерите на Бугарија и Северна Македонија Кирил Петков и Димитар Ковачевски во Софија предизвика реакции кај меѓународните политичари и ...
| | веќе видена | слични

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска Премиерот Димитар Ковачевски, прашан на брифинг во Софија кои конкретно права на припадниците на бугарското ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер, Кирил Петков денеска се заблагодари на сите министри кои учествуваа на средбата со владините претставници на Република Северна Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со заедничката седница на владите на Македонија и Бугарија, што се одржа вчера во Софија, се поставени основите за идниот брз напредок на меѓусебните односи и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков денеска ќе биде сослушан за резултатите од неговата посета на Северна Македонија и меѓувладината средба меѓу двете земји. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по дводневната прошетка на Владата на Димитар Ковачевски во Софија, во статус на Фејсбук му порача на премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 436 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски- Петков: Потребно e враќање на довербата меѓу двете влади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: