Уставен работи на раб на кворум


Армискиот полковник Драган Ковачки, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, му реплицира на министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој не ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки во гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на телевизија Алфа ја повика новата министерка за одбрана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Драган Ковачки, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во интервју во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа коментирајќи го составот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со нова блокада во работењето, според информации на „360 степени“, се соочува собраниската Комисија за избори и именувања, преку која поминуваат сите кадровски ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата иронично е наречен аналитичар од страна на членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ полковникот Драган Ковачки. Според Ковачки со својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто забраната за работа на станицата е издадена веднаш по несреќата во Бугарија, а не три и пол месеци претходно кога бил изготвен таков предлог од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 572 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 446 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 361 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 209 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на предметот на разговорите и преговорите, премиерот потсети на неговиот став дека францускиот предлог не е прифатлив во таква форма. Во тој ...
сите 328 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 528 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставен работи на раб на кворум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: