СДСМ: Арсовска со нејзиното неработење нанесува штета на скопјани и Скопје


Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно ја докажува негрижата за граѓаните и за Градот Скопје, велат од СДСМ. Во продолжение соопштението Прекинувањето ...
| | веќе видена | слични

Обидувајќи се по секоја цена да ја затскрие неспособноста на своите градоначалници, ВМРО-ДПМНЕ по секоја цена се обидува да конструира непостоечки случаи ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ Од ВМРО-ДПМНЕ прават конструкции за да ја прикријат неспособноста на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Општо позната тајна е дека СДСМ брзаа да дојдат на власт за да ги сместат нивните фирми да работат за државните институции и на тој начин да заработуваат пари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатското друштво ДЕ ЛЕГЕ во сопственост на адвокатите Снежана Калеска-Ванчева и Виолета Василева, преку 5 државни институции по основ на месечни или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски се обрати до граѓаните на својата официјална фејсбук страна при што напиша: "Почитувани граѓани, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за теренска проверка на договорите за уличното осветлување во Општина Гази Баба го доставила извештајот за спроведената проверка на документите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ОЈО да отвори постапка за набавката за осветлување на Борче Георгиевски и оштетување на буџетот на општина Гази Баба. За само 103 дена Борче Георгиевски од ...
| | веќе видена | слични

Во недостаток на капитални проекти на нивните градоначалници во изминативе 100 дена, обвинувањата на ВМРО ДПМНЕ треба да бидат некаков бенефит за нивната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 275 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 95 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Арсовска со нејзиното неработење нанесува штета на скопјани и Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: