Научниците утврдија зошто поединци природно подобро се борат со вирусот

Научниците од Шведска утврдија дека станува збор за ген кој му „кажува“ на телото да создаде протеин којшто е ефикасен во разорувањето на вирусните честички на ...
| | веќе видена | слични

Во регионот околу Гетеборг, вториот најголем град во Шведска, за една недела регистрирани се 44.791 позитивни на корона висут во последната недела, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Летата во Австралија се традиционални времиња на излети на плажа и скари, но оваа година стана тотален хаос поради зголемениот број на заразени со ковид и ...
| | веќе видена | слични

Деви Шридхар, американска научничка, професорка и раководителка на Одделот за глобално јавно здравје на Универзитетот во Единбург, напиша есеј за „Гардијан“ за ...
| | веќе видена | слични

Група истражувачи откриле докази дека епидемија на коронавирус ја зафатила Источна Азија пред повеќе од 20 000 години и била доволно разорна за да остави ...
| | веќе видена | слични

Иако изминаа нешто повеќе од сто и педесет години откако францускиот невролог Жан-Мартен Шарко за првпат ја препозна мултиплекс склерозата (МС) како засебна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 388 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 290 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците утврдија зошто поединци природно подобро се борат со вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: