Мишевски е оптимист: Оваа генерација ќе стигне до голем успех во иднина…


Марко Мишевски и на овој европски шампионат имаше значајна улога во играта во одбрана. Ракометарот на Вардар даде свој придонес, но севкупниот впечаток сепак е ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на ракоментата репрезентација Кире Лазаров вели дека Европското првенство во Унгарија и Словачка е наместено. Тој во интервју за хрватски „ Индекс ...
| | веќе видена | слични

Легендата на хрватскиот и светскиот ракомет, Ивано Балиќ, има сосема спротивно мислење од македонскиот селектор Кирил Лазаров и вели дека Европското првенство ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во изјава за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на ова ЕП, но и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, во интервју за хрватскиот портал „Индекс“, проговорил за тековното Европско првенство. ...
| | веќе видена | слични

Кире Лазаров не го крие разочарувањето од резултатскиот неуспех на ЕП 2022, но македонскиот селектор уште еднаш ги потенцира проблемите што „црвено-жолтите“ ги ...
| | веќе видена | слични

Maкедонскиот селектор Кирил Лазаров во интервју за хрватски „Индекс“ истакна дека актуелното Европско првенство во кое Македонија испадна во првиот круг може ...
| | веќе видена | слични

Македонската сениорска репрезентација го заврши настапот на Европското првенство уште во првата фаза со три порази од Словенија, Црна Гора и Данска. Селекторот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 476 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 503 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 614 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Токио предупреди дека САД „воено ќе го бранат Тајван доколку Пекинг го нападне овој автономен остров“, ...
сите 50 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 143 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мишевски е оптимист: Оваа генерација ќе стигне до голем успех во иднина…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: