ОМИКРОН ЦЕЛОСНО ЈА СМЕНИ КОРОНАТА КАКО БОЛЕСТ: Варијантата не создава тромбоген ефект-проф. Јанковиќ


Сосема е очигледно дека клиничките слики предизвикани од сојот омикрон се далеку поблаги од оние предизвикани од видот делта. Она што го гледаме е дека омикрон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Докторот Никола Пановски смета дека не треба да се изнесуваат само лоши страни од КОВИД-19 туку и некои охрабрувачки зборови за да не се доведе со зголемена ...
| | веќе видена | слични

Делта доминира. Останува дека нашата смртност е далеку прва во светот. Тука има влијание вакцината, начинот на лекување. Процентот на починати заради протоколи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заштитени се оние што прележале делта сој и што се вакцинирани со трета доза, изјави во своето гостување во емисијата „Студио 10“ д-р Никола Пановски. - Делта ...
| | веќе видена | слични

Во овие студени денови често сме подложни на настинка, а при мала кашлица луѓето стравуваат дека се заразени од Ковид. Но, Докторот Никола Пановски во Студио ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот ќе премине од пандемски во ендемски, поради што ќе можеме да се вратиме во нормален живот, а дополнителна вакцинација против Ковид нема да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 324 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОМИКРОН ЦЕЛОСНО ЈА СМЕНИ КОРОНАТА КАКО БОЛЕСТ: Варијантата не создава тромбоген ефект-проф. Јанковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: