Во Австралија најсмртоносен ден од почетокот на пандемијата

6 копии

Романија постави апсолутен рекорд на нови случаи на Ковид-19 во изминатите 24 часа, објавија локалните медиуми. Група за стратешки комуникации соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Австрија има се повеќе позитивни ПЦР тестови на ученици и паралелки кои поради заразени ученици преминале на онлајн настава. Оваа недела имаше повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Српскиот демограф Горан Пенев во изјава за агенцијата Бета вели дека лани со 136.000 смртни случаи се издвојува како година со најголем број на починати во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бугарија денеска пријави рекордни 12.399 нови случаи на новозаразени со коронавирус за еден ден, покажуваат официјалните податоци, при што повеќето случаи се ...
| | веќе видена | слични

Најлоша година за природниот прираст на Србија од Втората Светска Војна па наваму беше ланската, објавени тамошниот Републички завод за статистика (РССС), а во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија вчера пријави рекордни 12.399 нови случаи на коронавирус за еден ден, покажуваат официјалните податоци, при што повеќето случаи се предизвикани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 85 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 280 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Австралија најсмртоносен ден од почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: