Оптимисти, но без одговор на клучните прашања

Новиот пристап, кој при минатонеделната посета на Скопје на бугарскиот премиер Кирил Петков го најавија заедно со македонскиот премиер Димитар Ковачевски, не ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ги почнува консултациите со економско-социјалните партнери за зголемување на минималната плата. Синдикатите бараат минималната плата да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врие на детското одделение во Струга. Речиси двојно е зголемен бројот на пациенти особено изминатите два месеци по затворањето на одделението во Охрид. Дневно ...
| | веќе видена | слични

Новиот сој омикрон не ги одминува и децата. Иако со полесна клиничка слика струшкото педијатриско одделение е преполно со пациенти. Во едно деноноќие се прават ...
| | веќе видена | слични

На Детското одделение во Струшката болница за едно деноноќие има и над 120 прегледи, откако последниве два месеца Охрид остана без педијатри. Зголемен број на ...
| | веќе видена | слични

Стручниот тим лекари во Детското одделение во Струга успешно се справува со напливот на болни деца, за 24 часа има и над 120 прегледи Доктор Вулнет Бектеши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оптимисти, но без одговор на клучните прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: