Омикрон варијантата станува доминантна

3 копии

Во Австрија има се повеќе позитивни ПЦР тестови на ученици и паралелки кои поради заразени ученици преминале на онлајн настава. Оваа недела имало повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Романија постави апсолутен рекорд на нови случаи на Ковид-19 во изминатите 24 часа, објавија локалните медиуми. Група за стратешки комуникации соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бугарија денеска пријави рекордни 12.399 нови случаи на новозаразени со коронавирус за еден ден, покажуваат официјалните податоци, при што повеќето случаи се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија вчера пријави рекордни 12.399 нови случаи на коронавирус за еден ден, покажуваат официјалните податоци, при што повеќето случаи се предизвикани од ...
| | веќе видена | слични

Македонија вчера пријави 2.341 нов случај на коронавирус, што е нов црн рекорд и најмногу за еден ден од почетокот на пандемијата. Ова е четврти пат бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работниците кои копаа низ урнатините на станбена зграда во Мариупол пронајдоа 200 тела, соопштија украинските власти. Тела во фаза на распаѓање се пронајдени ...
сите 457 | | | веќе видена

Се трага по лице кое паднало во канал за наводнување во село Тркање, додека работел на објект. Според информациите од МВР, вчера во 17,10 часот во Полициска ...
сите 541 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, во рамките на неговата работна посета на Рим, денеска оствари средба со ...
сите 521 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг денеска рече дека НАТО нема да испрати свои војници во Украина бидејќи сака да избегне војна со Русија. ...
сите 591 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски и владината делегација денеска, во рамките на посетата на Република Италија и на Светата Столица (Ватикан) по повод 24 Мај – Денот ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омикрон варијантата станува доминантна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: