(Видео)Јанчева: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема ниту еден свој


Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бифтек таљати, пршути, лососи, медаљони... се нарачувале на сметка на Град Скопје за време на локалните избори од советници на СДСМ и припадници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За првпат во Град Скопје започна постапка на ветинг за поставените директори на јавни претпријатија. „Ќе има нулта толеранција за корупцијата. Ова е системска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Ќе има нулта толеранција за корупцијата. Ова е системска мерка за елиминирање на можностите за корупција во рамки на градот и спречување на какви било судир ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

„Конструкциите што секојдневно ги пласира ВМРО-ДПМНЕ не можат да го сокријат неработењето на градоначалничката од нивните редови, Данела Арсовска. Се ближат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партизација на Град Скопје и прекинати проекти е учинокот на градоначалничката, Данела Арсовска, во првите месеци од мандатот, изјави на прес-конференција на ...
| | веќе видена | слични

„Се ближат првите 82 дена од мандатот на Арсовска а таа не сработе ништо во интерес на градот и на скопјани“, вели Рената Јајоска, советничка во Советот на ...
| | веќе видена | слични

Се ближат првите 82 дена од мандатот на Арсовска а таа не сработе ништо во интерес на градот и на скопјани.  Во овие два и пол месеци од мандатот, Арсовска ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 503 | | | веќе видена

Денеска (23.05.2022) во 05:45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), ...
сите 500 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 627 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео)Јанчева: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема ниту еден свој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: