СДСМ: Арсовска нанесува штета на скопјани и Скопје


3 копии

Бифтек таљати, пршути, лососи, медаљони... се нарачувале на сметка на Град Скопје за време на локалните избори од советници на СДСМ и припадници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За првпат во Град Скопје започна постапка на ветинг за поставените директори на јавни претпријатија. „Ќе има нулта толеранција за корупцијата. Ова е системска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Ќе има нулта толеранција за корупцијата. Ова е системска мерка за елиминирање на можностите за корупција во рамки на градот и спречување на какви било судир ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

„Конструкциите што секојдневно ги пласира ВМРО-ДПМНЕ не можат да го сокријат неработењето на градоначалничката од нивните редови, Данела Арсовска. Се ближат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партизација на Град Скопје и прекинати проекти е учинокот на градоначалничката, Данела Арсовска, во првите месеци од мандатот, изјави на прес-конференција на ...
| | веќе видена | слични

„Се ближат првите 82 дена од мандатот на Арсовска а таа не сработе ништо во интерес на градот и на скопјани“, вели Рената Јајоска, советничка во Советот на ...
| | веќе видена | слични

Се ближат првите 82 дена од мандатот на Арсовска а таа не сработе ништо во интерес на градот и на скопјани.  Во овие два и пол месеци од мандатот, Арсовска ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 295 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 570 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 332 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 493 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

Може ли Македонија да очекува томос за автокефалност? Од СПЦ или од Цариградската патријаршија. Зближувањето на релациите е сигурен знак дека работите се ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Арсовска нанесува штета на скопјани и Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: