Почетокот на второто полугодие одложен за 1 февруари

Нова година, нови мутации со нови имиња... Уште не изминал ниту првиот месец од 2022 година, а веќе има две ново откриени мутации на корона вирусот - „иху“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иницијативата „Стоп за носење маски во училиштата“ доставија барање за укинување на задолжителното носење маски во училиштата до надлежните. Од иницијативата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Иницијативата „СТОП за носењето маски во училиштата” информираа дека до властите е доставено барање за укинување на задолжителното носење маски во ...
| | веќе видена | слични

Владата следната недела ќе одлучи дали ќе ја прифати најновата препорака на Комисијата за здравство чиј став е дека граѓаните што се позитивни, а немаат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Иницијативата „Стоп за носењето маски во училиштата“ која обединува 12.000 родители, преку допис до медиумите тврди дека имаат поддршка од голем број доктори ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се уште се применуваат истите, застарени протоколи против Ковид 19 како пред две години. Иако СЗО го призна сопствениот пропуст и се коригира, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почетокот на второто полугодие одложен за 1 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: